potocznie nazywane panoramicznym, to zdjęcie całego uzębienia, z widocznymi stawami skroniowo - żuchwowymi. Jest podstawowym zdjęciem diagnostycznym przed rozpoczęciem leczenia. Wykonywane jest w celu oceny ogólnego stanu całego uzębienia, w tym obecności próchnicy bądź stanów zapalnych. Jest wymagane przed zabiegami chirurgicznymi oraz ortodontycznymi.
jest takim samym zdjęciem jak opisane powyżej z tym że obejmuje również wielkość głowy i łuku zębowego dziecka. Ponadto wykonywane jest przy znacznie obniżonej dawce promieniowania.
nazywane również zdjęciem cefalometrycznym lub cefalo. Obrazuje czaszkę i układ zębów oraz uwidacznia struktury kostne, tkanki miękkie i zatoki oboczne nosa. Wykonywane jest głównie na potrzeby leczenia ortodontycznego, służy do pomiarów, diagnostyki wad zgryzu, oceny wzrostu twarzy. Telerentgen może być również wykonany w projekcji tylno-przedniej.
jest zdjęciem służącym do oceny stanu kości całej twarzoczaszki, diagnozy złamań lub pęknięć. Czasami stosowane jest również w ortodoncji.
wykonywane jest w celu oceny zatok, a także do diagnozy złamań środkowej części twarzy.
wykonywane jest w tzw. zwarciu i rozwarciu, czyli z zamkniętymi i otwartymi ustami. Służy do oceny stanu tych właśnie stawów. Jest stosowane w ortodoncji i chirurgii stomatologicznej.
inaczej zwane celowanym, wewnątrzustnym bądź przylegającym. Jest zdjęciem obrazującym maksymalnie 3 do 4 zębów w bardzo wysokiej dokładności. Powszechnie stosowane przy leczeniu próchnicy, do oceny jakości wypełnień, zmian zapalnych czy kontroli po leczeniu kanałowym bądź chirurgicznym.